Oldřišov na Opavsku je další obcí v Moravskoslezském kraji, které se podařilo zachránit místní zámek

19. duben 2019

Stavbaři dokončují rekonstrukci obecního zámku v Oldřišově na Opavsku. Do léta budou hotové veškeré stavební práce a po úpravách okolí v září tohoto roku je v plánu slavnostní otevření.

Zámek ze 17. století mnoho let chátral a teď se za 35 milionů korun mění na novou dominantu obce. Ty nejrozsáhlejší práce už skončily, potvrdil starosta Oldřišova Petr Toman (nez.).

„V současné době zde pracují truhláři a práce včetně vybavení nábytkem by mělo být do konce června,“ dodal starosta.

A pak přijdou na řadu příjezdové komunikace a bezprostřední okolí této části zámeckého parku. Nový zámek bude od podzimu sloužit jako multifunkční kulturní i společenské centrum včetně sídla obecního úřadu.

autor: Martin Knitl
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.