Omáčka ze zeleniny pod špagety nebo maso

Dnešní recept Ostravské rozhlasové rodinky nám poslala paní Anna Chauturová z Rychvaldu. Bude to recept na omáčku pod maso nebo špagety.

Suroviny:
- 1 kg cukety
- 1 kg papriky
- 0,5 kg cibule
- 6 lžic sójové omáčky
- 2 lžíce worchestru
- 2 lžíce cukru
- 1 lžíce soli
- 2,5 dcl oleje
- 5 ks feferonek
- 6-8 ks mrkve
- 1 velký kečup ostrý
- 1 velký kečup sladký

Postup:
Zeleninu pokrájejte na kostky, vše smíchejte a poduste, na konec přidejte cukr a olej, ještě chvíli poduste a plňte do čistých, sterilizovaných sklenic. Jak píše paní Hanka, tato omáčka je opravdu výborná pod špagety a maso.

Paní Hance z Rychvaldu děkujeme a posíláme jí odměnu, tedy tričko Ostravské rozhlasové rodinky a pěknou knížku.

A pro vás ostatní připomínáme adresu, kam můžete posílat své vyzkoušené recepty a podělit se o ně s Ostravskou rozhlasovou rodinkou. Mailem je posílejte na adresu Richarda Piskaly, tedy richard.piskala@rozhlas.cz, můžete přidat i fotky, rádi je zveřejníme společně s receptem na našem webu. Naše poštovní adresa je: Český rozhlas Ostrava, Dr. Šmerala 2, 70200 Ostrava, na obálku připište heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová