Plot a Mike Fojtík je další Perličkou Folkových kolotočů

24. květen 2022

Mirek „Mike“ Fojtík patří k Folkovému kolotoči od samotného začátku. Fojtíkovou Ostravou začínaly tři roky po sobě a Ostrava posloužila i jako znělka naší rubriky.

„Mirek Fojtík byl součástí Folkových kolotočů a líbilo se mi taky jeho hraní s Martinem Rekem a s Bandabandem. A taky, když pak udělali nějaké písničky Jirky Tvrze, tak jsem byl nadšený. Ale myslel jsem, že by mohl udělat i něco svého – a to se mi nepodařilo,“ říká Milan Kaplan, který do naší rubriky vybral nahrávku Plot, kterou napsal právě Jiří Tvrz.

Rubriku vysíláme u příležitosti konání jubilejního 10. ročníku Folkového kolotoče. Ten byl v 70. a 80. letech minulého století fenoménem a začínal na ní například Jaromír Nohavica. Hrával tam také Karel Plíhal, Petr Lutka s Emilem Pospíšilem, Nerez se Zuzanou Navarovou nebo Pepa Nos.

Program Folkového kolotoče, který se v Ostravě uskuteční první víkend v červnu 2022
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.