Šoldra (velikonoční plecovník)

Typicky velikonoční recept nám poslala paní Alžběta z Českého Těšína. Paní Alžběta píše, že po našemu se mu říká šondra, známější je ale pod označením šoldra. Tento recept má paní Alžběta od své tchýně a připravuje podle něj šoldru už 55 let.

Šoldra patří na stůl na Boží hod, tedy o velikonoční neděli. Potřebovat budeme uzené maso, nebo koleno, které uvaříme den předem. Maso pak využijeme po studenu na mísu o Velikonocích, do šoldry budeme potřebovat polévku z uzeného masa. Dále si připravíme zapékací salám, který koupíme v řeznictví.

Do těsta budeme potřebovat:
- 1 kg mouky
- kostku droždí
- sůl (ale solíme opatrně, podle slanosti polévky z uzeného masa)
- 3 žloutky
- 150 g sádla
- trochu oleje

Kvásek připravíme z droždí, trochy vody a cukru.

Do mísy si dáme mouku, sůl, žloutky, sádlo, olej, kvásek a zaděláme už zmiňovanou polévkou z uzeného masa. Necháme kynout asi hodinu. Mezi tím jednou promícháme.

Poté si dáme na vál trochu těsta, do kterého zabalíme zapékací salám. Potřeme žloutkem s mlékem a dáme na plech. Pečeme do zlatova 30 až 45 minut při teplotě okolo 170 °C.

Celkem uděláme z uvedeného množství surovin asi 10 šišek, samozřejmě záleží na velikosti zapékacích salámů. Paní Alžběta kupuje v řeznictví salámy dlouhé asi 15 až 20 cm.

Děkujeme za recept a paní Alžbětě posíláme odměnu – tričko ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?