Tip na oběd od paní Karly

Dnešní recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslala paní Karla z Jistebníku. Píše, že je věrnou posluchačkou Českého rozhlasu Ostrava a že už ji oslovilo hodně posluchačských receptů. Proto se rozhodla přispět také a podělit se s ostatními o jeden recept na přípravu oběda. Vybrala uzenou polévku a křenovou omáčku s knedlíkem.

Budeme potřebovat uzené maso, které uvaříme a bude z něj i polévka. Paní Karla používá nejraději uzenou kýtu z krocana, chovají totiž, jak píše, kdejakou drůbež. Ale určitě můžete použít i jiné uzené maso. Po uvaření masa zavaříme do polévky malé krupky a máme ji připravenou.

Teď si připravíme křenovou omáčku. Uděláme jíšku, zalijeme smetanou, přidáme křen a povaříme. Až budeme mít omáčku hotovou, tak do ní obereme maso z uzené krocaní kýty, nebo do ní dáme takové uzené, jaké máme. Servírujeme s knedlíky.

Přejeme dobrou chuť a paní Karle posíláme jako odměnu tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autoři: rip , posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?