Velikonoční Hudba pravdy: Setkání s láskou, vírou a nebem

10. duben 2020

Koncert pod názvem Hudba pravdy je pomyslnou branou ke spirituálnímu prožití svátků velikonočních. Místem pro mimořádně silný zážitek se v roce 2017 stal Evangelický Kristův kostel v Ostravě. Připomeňte si s námi tento koncert.

Nápěvy z horňáckých či valašských kancionálů, písně Jana Amose Komenského, či poetický odkaz Petra Bezruče a Leoše Janáčka přednesli moravští zpěváci Magdalena Múčková, Klára Blažková a Jan Zaviačič, doprovázel Ensemble FLAIR Baroque.

„Poetický hudební obláček rozličných stylů a epoch je nejen pohlazením posluchačských duší, ale i výzvou k rozjímání v době největších svátků křesťanského kalendáře,“ zve ke sledování dramaturg cyklu Zpěvem k srdci Jan Rokyta.

Další naše tipy z folklorního cyklu Zpěvem k srdci:

- Jitka Šuranská Trio
- Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky
- SĽUK aneb Poetika i temperament slovenských hor a dolin
- Moravské metropolitní muzicírování
- VUS Ondráš
- BLAženky a Ensemble FLAIR
- Ľudová hudba Stana Baláža a ŽSS Krasotky

autoři: Jan Rokyta , tif

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.