Velikonoční Hudba pravdy: Setkání s láskou, vírou a nebem

10. duben 2020

Koncert pod názvem Hudba pravdy je pomyslnou branou ke spirituálnímu prožití svátků velikonočních. Místem pro mimořádně silný zážitek se v roce 2017 stal Evangelický Kristův kostel v Ostravě. Připomeňte si s námi tento koncert.

Nápěvy z horňáckých či valašských kancionálů, písně Jana Amose Komenského, či poetický odkaz Petra Bezruče a Leoše Janáčka přednesli moravští zpěváci Magdalena Múčková, Klára Blažková a Jan Zaviačič, doprovázel Ensemble FLAIR Baroque.

„Poetický hudební obláček rozličných stylů a epoch je nejen pohlazením posluchačských duší, ale i výzvou k rozjímání v době největších svátků křesťanského kalendáře,“ zve ke sledování dramaturg cyklu Zpěvem k srdci Jan Rokyta.

Další naše tipy z folklorního cyklu Zpěvem k srdci:

- Jitka Šuranská Trio
- Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky
- SĽUK aneb Poetika i temperament slovenských hor a dolin
- Moravské metropolitní muzicírování
- VUS Ondráš
- BLAženky a Ensemble FLAIR
- Ľudová hudba Stana Baláža a ŽSS Krasotky

autoři: Jan Rokyta , tif

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...