Chlupaté knedlíky paní Žižkové

V sobotních Dobrůtkách jsme se vydali za paní Hankou Žižkovou do Raškovic na Frýdecko-Místecku. Paní Žižková nám prozradila rodinnou recepturu na Chlupaté knedlíky.


Recept na chlupaté knedlíky

Směs na knedlíky
3 kg brambor
2 celé vejce
30 dkg polohrubé mouky
30 dkg hladké mouky
lžíce soli

Chutný mix, který se vmíchá do uvařených knedlíků
25 dkg dobré slaniny
40 dkg kyselého zelí
4 celá vajíčka

Příprava:
Smícháme ingredience na směs chlupatých knedlí. Těsto protřeme přes síto na knedlíky a vaříme v osolené vodě asi 10 minut. Poté hotové knedlíky smícháme s připravenou směsí.
Chutný mix - slaninu si rozdělíme na dvě části. V jednom kastrůlku se slaninou dusíme zelí a do druhého hrnce přidáme 4 celá vejcem, osolíme. Až je zelí měkké smícháme část hotových knedlíků se zelím. Druhou část smícháme s vajíčkem.

Recept je pro 6 až 8 porcí. Příprava 1 hodina 30 minut.


Sobotní Dobrůtky si můžete také poslechnout...

autor: Jana Hovjacká

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...