Kachní prsa na zelené rýži a salát s ovčím sýrem

V prvních květnových Dobrůtkách jsme vařili na Hukvaldech. Šéfkuchař restaurace U námořníka Petr Eliáš uvařil kachní prsa na zelené rýži. A jako přílohu připravil salát s ovčím sýrem.


Kachní prsa na zelené rýži

Kachní prsa si lehce nasolíme a posypeme bylinkami (tymián, rozmarýn), přidáme na plátky nakrájený česnek, olivový olej a trošku sóje. Uvaříme si rýži. Po třech hodinách dáme maso na rozpálenou pánev bez tuku a opékáme z obou stran. Troubu předehřejeme na 170 stupňů. Když se maso zatáhne, opékáme asi 3 minuty a poté vložíme do trouby na 7 minut.

Zelená rýže

Na pánvičce rozehřejeme máslo, posypeme jarní cibulkou, orestujeme. Přidáme medvědí česnek a čerstvý špenát a opět restujeme. Přiložíme rýži a promícháme, lehce osolíme a zalijeme smetanou ke šlehání, necháme na chvilku odstát.


Z trouby vytáhneme kachní prsa a nakrájíme je na plátky. Zelenou rýži dáme do středu předehřátého talíře. Na rýži klademe plátky masa. Na závěr ozdobíme čerstvými bylinkami, tymiánem a rozmarýnem.


Jarní salát s ovčím sýrem

Směs trhaných salátů - ledový salát, lolo rosso, dubový salát a rukolu natrháme na kousky. Přidáme nakrájené ředkvičky, rajčata a zalijeme jogurtovou zálivkou. Nakrájíme plátky ovčího sýra a přidáme do salátu, ozdobíme bylinkami.


Jogurtová zálivka

Řecký jogurt smícháme s čerstvými bylinkami (pažitka, kopr), přidáme špetku soli, olivový olej a lehce dochutíme cukrem.

autor: Jana Hovjacká

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?