Krůtí závitek se špenátem a vejcem na špagetách

Šéfkuchař Aleš Petřík z ostravské restaurace Amfora poradí, jak připravit chutné a lehké jarní jídlo. Spolu s námi si můžete připravit krůtí závitek se špenátem a vejcem na špagetách. Přidáme také recept na jarní salát. V pořadu je navíc řeč o tradiční české kuchyni, o guláši.


Krůtí závitek se špenátem a vejcem na špagetách


Recept:
K přípravě závitku potřebujeme krůtí prsa, jedno celé vařené vejce, špenát nejlépe listový, může být i mražený, hladkou mouku na obalení, čerstvou petrželku, smetanu, olivový olej, pepř, sůl a steakové koření.

Postup:
Z krůtích prsou ukrojíme plátek, mírně naklepeme, posolíme a okořeníme steakovým kořením. Přidáme špenát, který rozprostřeme na celý rozklepaný plátek masa a přidáme jedno celé vejce. Plátek zabalíme do závitku, aby se maso při pečení nerozevřelo závitek přidržíme jehlami. Na závěr okořeníme steakovým kořením a obalíme v hladké mouce.

Troubu si předehřejeme na 160 -180 stupňů, vezme pánvičku dáme do ní olej. Závitek vložíme do rozehřátého oleje, restujeme a otáčíme asi 5 minut.

Ještě než závitek vložíme do trouby, uděláme si jednoduše smetanovou omáčku. Na maso nalijeme 31 % smetanu, přidáme petrželovou nať a dochutíme solí a pepřem. Poté závitek vložíme do trouby na 5 - 10 minut.

Uvaříme špagety, na pánvičce na olivovém oleji orestujeme nasekaný česnek a přidáme špagety, ozdobíme petrželovou natí a dokořeníme barevným pepřem.


Jarní salát

Postup: Směs salátů lolo rosso, lolo bianco, čínský salát a ledový salát natrháme a smícháme dohromady. Přidáme jogurtovou zálivku.

Zálivka: Jogurt + smetana 31 %, zakapeme olivovým olejem a balzamikovým octem, přidáme petrželovou nať a dochutíme solí a pepřem.

autor: Jana Hovjacká

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.