Celerové maso podle Buchlovských

Máte rádi celer? Zcela jistě velká část z vás na tuto otázku odpoví záporně. Není divu. Tato kořenová zelenina má velmi výrazné aroma a chuť, které každému nevyhovuje. Faktem ovšem je, že je velmi zdravá a obsahuje spoustu živin. Pro recept na jeho speciální úpravu proto tentokrát Ivana Šuláková zajela do Bartošovic na Novojičínsku k Jitce a Čestmírovi Buchlovským. Nechala se pozvat na takzvané "celerové maso", které je skvělou kombinaci chuti vepřového masa a této aromatické zeleniny.


Recept na Celerové maso z rodinného receptáře rodiny Buchlovských

Suroviny:
- 6 plátků vepřového masa
- 500 g celeru
- 0,75 l kečupu
- 350 g tvrdého sýra
- pepř
- sůl
- plnotučná hořčice
- olej nebo sádlo


Postup:
Vepřové maso zbavené kostí naklepeme, poté z obou stran osolíme, opepříme čerstvě umletým pepřem a potřeme z obou stran hořčicí. Na pánvičce rozehřejeme tuk a na něm zprudka orestujeme maso, opět z obou stran. Orestované vepřové plátky dáme na dno pekáčku a zalijeme výpekem z masa.
Zhruba půlkilový celer okrojíme a nastrouháme na hrubším struhadle. Můžeme pochopitelně použít kuchyňský robot, který využijeme na strouhání tvrdého sýra. Na maso v pekáčku rozložíme všechen nastrouhaný celer, zalijeme kečupem a zasypeme najemno nastrouhaným sýrem. Je důležité, aby se jednotlivé vrstvy vždy plně překrývaly. Máte-li celer či sýr opravdu rádi, můžete jej klidně použít více. Totéž platí i o kečupu. Pekáček s navrstvenými surovinami dáme poté zapéci do trouby, kterou předem zahřejeme na 220 st. Celsia. Pečeme zhruba ¾ hodiny. Každá trouba ale peče jinak, takže při rychlém zhnědnutí vrchní vrstvy na teplotě uberte a pečte raději pozvolna a déle.
Celerové maso podáváme s přílohou z brambor. Mohou být vařené, opékané, jako bramborová kaše a výborné jsou i krokety nebo hranolky. Ty vám navíc nedají tolik práce a hotové jsou hned. Jídlo si můžete zpestřit zeleninovou oblohou ve stylu „co dům dá“ nebo použít nějaký sterilovaný zeleninový salát.

autor: š.iva

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...