Hovězí steak a jarní salát

Pokud se chcete skutečně zavděčit všem milovníkům masa, vsaďte na steak. Dobře okořeněný, propečený dle chuti. A to nejen hovězí nebo vepřový, ale třeba i ze zvěřiny nebo z ryb. Jak na přípravu těch nejlepších steaků, vám v dalším vydání Dobrůtek poradí šéfkuchař Zdeněk Voznica z ostravské Harendy U Barborky.


Hovězí steak

Suroviny:
- 300 g hovězí roštěné
- mořská sůl
- pepř
- olej
- máslo

Postup:
Plátek hovězí roštěné lehce opepříme, naložíme do oleje a necháme nejméně na pět hodin odležet. Poté přistoupíme k samotné přípravě masa, která je velmi krátká: na plotně rozehřejeme na maximum pánev (bez oleje) a vložíme na ni steak i s olejem, ve kterém byl naložený. Zprudka opékáme z obou stran – z každé 3 a půl minuty. Poté z pánve slijeme olej a přidáme pod maso kousek másla. Pánev přikryjeme poklicí, odstavíme z plamene a necháme chvilku odpočinout. Solíme zlehka až ve finále. Ke steaku podáváme na zvláštním talířku zeleninový salát a jako přílohu volíme nejlépe chléb nebo brambory.


Jarní salát

Suroviny:
- římský salát
- cherry rajčátka
- ředkvičky
- salátová okurka
- créme balsamico
- vinný ocet
- sůl
- olivový olej

Postup:
Všechnu zeleninu nakrájíme na malé kousky a dáme do mísy. Přidáme světlý créme balsamiko, vinný ocet, olivový olej a trošku soli. Společně promícháme a ihned podáváme. Míchaný jarní salát můžeme připravovat v různých variantách podle dostupných druhů zeleniny.

autor: čan