Husa stokrát jinak

Husa patří už mnoho let mezi tradiční české suroviny. Její maso je šťavnaté, křehké a dá se upravovat na mnoho způsobů. Snad právě proto jej má ve svém repertoáru také restaurace Na Záguří v Havířově, kam jsme také vyjeli natočit zajímavý recept. Na místě nás přivítala místní šéfkuchařka Jana Jeřábková a prozradila mimo jiné recept na husu upravenou nasladko.



Vzhledem k tomu, že jde o reprízu pořadu z loňského roku, kdy ještě rozhlasové Dobrůtky neměly svou webovou stránku, nejsou k dispozici fotografie a postup k přípravě pokrmu je k dispozici jen ve zvukové podobě - tedy v přiloženém audiosouboru. Děkujeme za pochopení.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.