Kukuřičná polévka a tofu v těstíčku s bulgurem

Kukuřičná polévka, sýr tofu smažený v těstíčku a jako příloha bulgur na středomořský způsob. To je jedno z menu frýdecké restaurace Etno, které vás přesvědčí o tom, že i vegetariánské jídlo může chutnat více než dobře. Recept i s radami, jak na to, vám nabízíme v našich Dobrůtkách.


Kukuřičná polévka

Suroviny:
- kukuřice
- mrkev
- petržel
- rajče
- cibule
- olej
- koření
- sůl

Postup:
V hrnci rozehřejeme olej a zlehka na něm osmahneme nakrájenou cibuli. Přidáme na kousky nakrájené rajče a také na kostičky nakrájenou nebo nahrubo nastrouhanou mrkev a petržel. Po 2 minutách přidáme i kukuřici. Zeleninu zalijeme studenou vodou, osolíme a necháme pod pokličkou 20 - 30 minut vařit. Poté polévku rozmixujeme a podáváme.

Tofu v těstíčku

Suroviny:
- přírodní tofu
- hladká mouka
- celozrnná mouka
- solamyl
- kypřící prášek
- koření
- voda
- olej

Tofu v těstíčku a bulgur na středomořský způsob

Postup:
Tofu nakrájíme na tenké plátky. Těstíčko připravíme tak, že do studené vody vmícháme hladkou a celozrnnou mouku, kypřící prášek a solamyl. Směs osolíme a podle chuti okořeníme – například paprikou, kari a indickým kořením garam masala. Těstíčko by mělo mát konzistenci hořčice. Plátky tofu namáčíme v těstíčku a smažíme dozlatova ve velké vrstvě rozpáleného oleje. Po usmažení necháme přebytečný tuk z tofu odkapat na sítku nebo jej vysušíme ubrousky.

Bulgur na středomořský způsob

Suroviny:
- bulgur
- paprika
- rajče
- olivový olej
- česnek
- provensálské koření
- bazalka
- pepř
- sůl

Postup:
Na pánvi rozehřejeme olivový olej. Lehce na něm osmahneme bulgur, který osolíme, zalijeme horkou vodou (zhruba v poměru 1 díl sypkého bulguru a 3 díly vody) a necháme pod pokličkou několik minut odstát. Voda se do bulguru mezitím vstřebá.
Na pánvi rozehřejeme olivový olej, opečeme na něm zlehka plátky česneku a přidáme na kousky nakrájené rajče. Po chvíli vmícháme na kostičky nakrájenou papriku, osolíme, opepříme, podlijeme trochou vody a chvíli povaříme. Směs zeleniny dochutíme kořením, smícháme s bulgurem a podáváme společně s osmaženým tofu.

autor: čan

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...