Kuřecí prsa na dva způsoby

Nejnovější kulinářskou inspiraci nám v sobotních Dobrůtkách nabídl kuchař Miloš Toman ze Šindlerova dvoru v Krmelíně. Zvolil dvě varianty přípravy kuřecích prsou, které jsou velmi chutné a zároveň nenáročné na suroviny i na přípravu.

Plněná kuřecí kapsa

Potřebujeme:
- větší kuřecí prso
- plátek šunky
- kousek hermelínu
- listový špenát
- olej
- sůl
- koření

Příprava:
kuřecí prso podélně rozřízneme a naklepeme. Osolíme a okořeníme (vhodná je například kupovaná argentinská kořenící směs). Na maso položíme plátek šunky, kousek hermelínu a asi dvě lžíce listového špenátu. Maso přeložime na polovinu, tak aby náplň zůstala hezky uvnitř. Poté maso pečeme z obou stran na grilu nebo smažíme na pánvičce.
Jako přílohu zvolíme brambory na libovolný způsob - například šťouchané brambory: uvařené a na menší kousky překrájené brambory osmažíme na pánvičce s anglickou slaninou a nakrájenou cibulkou. Vše servírujeme se zeleninovou přízdobou.


Kuřecí špalíky s restovanou paprikou

Potřebujeme:
- kuřecí prso
- čerstvou papriku tří barev
- olej
- sůl
- koření
- zelenina na salát
- dresing

Příprava:
kuřecí prso nakrájíme na několik větších kousků. Špalíky osolíme, podle chuti okořeníme a vložíme na pánev do rozehřátého oleje. Očištěnou syrovou papriku ( červenou, zelenou a bílou ) nakrájíme na větší čtverečky, vložíme ji k osmaženému masu a restujeme asi pět minut. Mezitím si připravíme salát.
Omyjeme a lehce natrháme listy nejlépe různých druhů a barev - ledový, hlávkový, římský, rollo rosso apod. Naaranžujeme je na talíř a ochutíme dresingem. Pokud nemáme kupovaný, lehce si jej vyrobíme doma - například z olivového oleje, jogurtu, kysané smetany, citrónové šťávy, soli, pepře, česneku nebo jiného koření. Na salát s dresingem pak naklademe kousky osmaženého masa a papriky. Podáváme s čerstvou bagetou.


Sobotní Dobrůtky si můžete také poslechnout...

autor: čan

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.