Kuřecí prsa na dva způsoby

Nejnovější kulinářskou inspiraci nám v sobotních Dobrůtkách nabídl kuchař Miloš Toman ze Šindlerova dvoru v Krmelíně. Zvolil dvě varianty přípravy kuřecích prsou, které jsou velmi chutné a zároveň nenáročné na suroviny i na přípravu.

Plněná kuřecí kapsa

Potřebujeme:
- větší kuřecí prso
- plátek šunky
- kousek hermelínu
- listový špenát
- olej
- sůl
- koření

Příprava:
kuřecí prso podélně rozřízneme a naklepeme. Osolíme a okořeníme (vhodná je například kupovaná argentinská kořenící směs). Na maso položíme plátek šunky, kousek hermelínu a asi dvě lžíce listového špenátu. Maso přeložime na polovinu, tak aby náplň zůstala hezky uvnitř. Poté maso pečeme z obou stran na grilu nebo smažíme na pánvičce.
Jako přílohu zvolíme brambory na libovolný způsob - například šťouchané brambory: uvařené a na menší kousky překrájené brambory osmažíme na pánvičce s anglickou slaninou a nakrájenou cibulkou. Vše servírujeme se zeleninovou přízdobou.


Kuřecí špalíky s restovanou paprikou

Potřebujeme:
- kuřecí prso
- čerstvou papriku tří barev
- olej
- sůl
- koření
- zelenina na salát
- dresing

Příprava:
kuřecí prso nakrájíme na několik větších kousků. Špalíky osolíme, podle chuti okořeníme a vložíme na pánev do rozehřátého oleje. Očištěnou syrovou papriku ( červenou, zelenou a bílou ) nakrájíme na větší čtverečky, vložíme ji k osmaženému masu a restujeme asi pět minut. Mezitím si připravíme salát.
Omyjeme a lehce natrháme listy nejlépe různých druhů a barev - ledový, hlávkový, římský, rollo rosso apod. Naaranžujeme je na talíř a ochutíme dresingem. Pokud nemáme kupovaný, lehce si jej vyrobíme doma - například z olivového oleje, jogurtu, kysané smetany, citrónové šťávy, soli, pepře, česneku nebo jiného koření. Na salát s dresingem pak naklademe kousky osmaženého masa a papriky. Podáváme s čerstvou bagetou.


Sobotní Dobrůtky si můžete také poslechnout...

autor: čan

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová