Kuřecí prso s treskou à la losos

Letní jídelníček by měl být lehký a ne příliš kalorický. Základ má podle odborníků na výživu a gastronomii tvořit zelenina, bílá masa a hlavně - ryby. Pojďte s námi ochutnat obojí najednou! Že to nejde? O opaku se vás pokusí přesvědčit paní Helena Schweinerová z Bílovce, která vás v našem pravidelném kulinářském pořadu pozve na kuřecí prso s treskou à la losos.


Kuřecí prso s treskou à la losos

Suroviny:
- na 1 osobu jedno kuřecí prso
- sůl
- steakové koření
- nasolená treska a la losos (může být i pravý uzený losos)
- tvrdý nastrouhaný sýr eidam, nejlépe 30%
- tuk za pečení a smažení
- vajíčko, hladká mouka a strouhanka na trojobal

Postup:
Kuřecí prso omyjeme, osušíme, nařízneme a paličkou naklepeme na tenčí plátek tak, aby se po naplnění dal dobře zabalit. Plátek posypeme nastrouhaným sýrem, dáme trochu nasolené tresky, přeložíme, zabalíme a povrch mírně osolíme a posypeme steakovým kořením. Rozpálíme tuk na pánvičce a spojovacím švem položíme na horkou pánev. Po 2 minutách otočíme a pánev přikryjeme pokličkou, aby se celý závitek zatáhl. Po dalších 2 minutách stáhneme z ohně a balíme do trojobalu. Nakonec smažíme v hlubokém tuku. Nemusíme smažit dlouho, protože maso už je částečně tepelně upravené předchozím dušením.

Doporučené přílohy:
K tomu to jídlu už autorka receptu nedoporučuje hranolky, americké brambory ani žádné další smažené přílohy, protože kuřecí závitek je také připravován v trojobalu a v hlubokém oleji. Nechceme li zvýšit kalorickou hodnotu tohoto jídla a ani si přivodit žlučníkové potíže, volíme raději vařené brambory, čerstvou zeleninu, zeleninový salát nebo třeba dušenou brokolici.

autor: š.iva

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?