Mozzarelové kuličky a plněná kuřecí kapsa

Pokud dáváte přednost jednoduché a rychlé kuchyni z kvalitních surovin, mezi kterými nechybí jak čerstvá zelenina, tak sýr a maso, budou pro vás naše další Dobrůtky jako stvořené. Nabídneme vám totiž předkrm v podobě Mozzarelových kuliček obalovaných v parmské šunce a jako hlavní chod Kuřecí kapsu plněnou špenátem a sýrem. Pro inspiraci se tentokrát vydáme do Loveckého zámečku v Šilheřovicích.


Mozzarelové kuličky obalované v parmské šunce

Mozzarelové kuličky
Parmská šunka
Bazalkové pesto
Ledový salát
Olivový olej

Mozzarelové kuličky postupně zabalíme do plátků parmské šunky. Na jednu porci nám jako předkrm postačí pět kuliček sýru. Pokud máme plátky šunky velké a široké, můžeme je nejprve podélně rozkrojit. Kuličky mozzarely zabalené do šunky napíchneme na jehlu. Špíz osmahneme lehce z obou stran na olivovém oleji. Kousek ledového salátu nakrájíme na jemné nudličky, naservírujeme doprostřed talíře, nahoru položíme osmažený špíz a vše pokapeme balzalkovým pestem.


Plněná kuřecí kapsa

Kuřecí prso
Špenátové listy
Sýr eidam
Cibule
Česnek
Olivový olej
Sůl
Pepř
Grilovaní koření

Plněná kuřecí kapsa

Cibuli a česnek nakrájíme na drobné kostičky a osmažíme zlehka na olivovém oleji. Přidáme špenátové listy (čerstvé nebo mražené) a minutku podusíme. Vmícháme strouhaný sýr, osolíme, opepříme a necháme směs vychladnout. Kuřecí maso si očistíme a ostrým špičatým nožem z něj připravíme kapsu. Tu naplníme špenátovou směsí a sepneme jehlou nebo párátky. Maso dokořeníme grilovacím kořením a smažíme ho z každé strany zhruba 5 až 6 minut na rozpáleném oleji. Mezitím si nakrájíme na nudličky kousek ledového salátu, červenou papriku a cherry rajčátka. Zeleninu promícháme, naservírujeme na talíř a pokapeme bazalkovým pestem. Na salát položíme šikmě rozříznutou kuřecí kapsu, tak aby vynikla její špenátovo-sýrová náplň. Podáváme s pečivem nebo s bramborami.

autor: čan