Pečeme sendvičový chléb

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Foto 6 - A máme upečeno

Toto vydání našeho kulinářského pořadu je trochu netradiční. Autorka Ivana Šuláková si totiž vyměnila roli se svými hostitelkami. Svěřila jim do rukou mikrofon a sama se chopila role kuchařky a ukázala, jak se dá v domácích podmínkách upéci báječný chleba.

Dozvíte se mimo jiné, jak se takový chléb připravit v takzvané minipekárně, jaké suroviny do něj můžete použít a jak si jej můžete vylepšit podle svého gusta.


Recept na sedvičový chleba

Suroviny:
290 ml vody (nejlépe vlažné)
1 čajová lžička soli
400 g hrubé pšeničné mouky
1 polévková lžíce cukru
1,5 pol. lžíce sušeného mléka
150 g másla, Hery nebo oleje
½ čaj. Lžičky instantního droždí

Postup:
Suroviny dáváme do pečící nádoby v pořadí, v jakém jsou uvedeny. Voda by měla být vlažná, mouka prosátá (chléb je potom nadýchanější). Máslo si před použitím včas vytáhneme z chladničky tak, aby bylo rozměklé. Lžička či lžíce (odměrka) musí být při odměřování soli zarovnaná. Mléko nemusí být sušené, může být i čerstvé. Má v chlebu zjemňující účinek. Je ale třeba při použití čerstvého mléka ubrat příslušné množství vody. Např. Dáme-li do směsi 1 dcl mléka, dáme o 1 dcl vody méně.
Pečeme v domácí pekárně na programu pro tzv. bílý chléb. Nejlepší je zvolit také variantu „středně propečený“. Chléb má pak křupavou kůrku a přitom se dá dobře krájet

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.