Šopský džuveč a vepřový džuveč

Džuveč je jedno z typických tradičních bulharských jídel. Jeho kouzlo tkví v tom, že se dá připravit na nejrůznější způsoby a pokud máme všechny suroviny nachystané, tak pak samotné zapečení v troubě nebo mikrovlnce je otázkou pár minut. Od šéfkuchařky ostravské restaurace Sofia Marie Tronnerové se dočkáte receptů na Šopský džuveč a na Vepřový džuveč.


Šopský džuveč

Suroviny:
- rajče
- paprika
- cibule
- máslo
- vejce
- balkánský sýr
- sůl
- saturejka

Postup:
Džuveč zapékáme nejlépe v tradiční bulharské keramické misce. Pokud ji nemáme, použijeme obyčejnou zapékací misku. Do misky dáme na dno plátek másla. Na něj vložíme na kousky nakrájenou zelenou papriku, cibuli a na půlměsíčky nakrájené rajče. Na zeleninu rozdrobíme balkánský sýr, lehce upěchujeme a nahoru rozklepneme celé syrové vejce. Nakonec vše okořeníme saturejkou. Misku přiklopíme pokličkou a 3 minuty zapékáme - buď v elektrické nebo plynové troubě nebo klidně také v mikrovlnce.


Vepřový džuveč

Suroviny:
- vepřové maso
- rajče
- paprika
- cibule
- máslo
- vejce
- eidam
- sodová voda
- sůl
- římský kmín
- mletý pepř
- saturejka

Vepřový džuveč

Postup:
Nejprve si s předstihem připravíme masovou směs. Vepřové maso umeleme, ochutíme římským kmínem, pepřem a solí. Vše promícháme s trochou sodové vody, která dodá masu na vláčnosti, a necháme maso 4 hodiny odležet. Po uplynutí zhruba této doby dáme do zapékací misky plátek másla a na něj maso. Samotné jej dáme na 3 minuty zapéct ( do trouby nebo mikrovlnky ). Poté misku vytáhneme a přidáme další ingredience – na maso vyklepneme celé syrové vajíčko, přidáme vrstvu strouhaného eidamu, okořeníme saturejkou a vše poklademe ještě kousky papriky a rajčete. Nakonec shora zaprášíme mletou paprikou. Misku vložíme na 3 minuty opět do trouby - a máme hotovo. Džuveč podáváme nejlépe s toastem nebo čerstvým pečivem. Dobrou chuť!